Десетте најотровни животни во светот

Во природата постојат многу отровни животни кои можат да убијат човек со само еден напад.

YouTube каналот WatchMojo направи видео во кое се издвоени десетте најотровни животни.

Не се само змиите најотровни животни во светот. Погледнете го видеото:

Remote video URL
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Малолетник се обидел да силува 27-годишна девојка во струшко

Read more

Австрија уште построго: Од 25 јануари сите мора да носат FFP2 маски

Read more

Чек дис аут

Во Гиза откриени 52 гробници меѓу кои и на кралицата Неит

Read more

Работници во австралиска фабрика украле лосос вреден милиони долари

Read more

Денеска е најдепресивниот ден во годината – како да го надминете?

Read more

Русите се пофалија со уникатен мотор за бродови: Најефикасната конструкција во светот

Read more
 

Магазин

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Во Гиза откриени 52 гробници меѓу кои и на кралицата Неит

Читај повеќе

Работници во австралиска фабрика украле лосос вреден милиони долари

Читај повеќе

Ова се спортовите од кои луѓето најбрзо се откажуваат

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени тортиљи со пилешко

Читај повеќе

Циметот е здрав, но не се препорачува за секого

Читај повеќе

Денеска е најдепресивниот ден во годината – како да го надминете?

Читај повеќе

Трите најдволични хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Русите се пофалија со уникатен мотор за бродови: Најефикасната конструкција во светот

Читај повеќе