Детали во Barbie што ги забележуваат само возрасните

Филмот Barbie на Грета Гервиг, со Марго Роби во главната улога, е еден од најуспешните филмови во историјата.

Од премиерата во јули годинава, филмот има заработено 1,407 милијарда долари на киноблагајните, со што стана филм со најголема заработка годинава, филм со најголема заработка режиран од жена, филм со најголема заработка воопшто од студиото Warner Bros. и е на 14-тото место на листата филмови со најголема заработка досега.

Успехот на филмот се должи на многу фактори, вклучувајќи ја привлечноста за различни демографски групи. Но, што е она што само возрасните го забележуваат во Barbie?

реклама

Филм & ТВ

Софија Вергара е „кралицата на кокаинот“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Фановите на Rotten Tomatoes ги избраа најдобрите филмови во последните 25 години

Read more

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more
play_arrow

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Read more
play_arrow

Како би изгледала брзината на светлината на Земјата?

Read more
play_arrow
Девет проверени рецепти против мамурлак

9 проверени рецепти против мамурлак

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Wonderful Story of Henry Sugar

Read more
play_arrow

Детали во Barbie што ги забележуваат само возрасните

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со My Big Fat Greek Wedding 2

Read more
play_arrow

Најсмешните возачки фејлови на неделата

Read more
play_arrow

Неверојатниот подем на фудбалската репрезентација на Јапонија

Read more
play_arrow

Зајков: Со Малта треба да одиграме одговорно

Read more
play_arrow

Како засекогаш да се ослободите од салото на стомакот?

Read more