Дете со мотор во Струга прегази девојче на улица

Малолетник со мотоцикл удри во малолетничка од Струга.

Според информациите од полицијата, несреќата се случила на 21 септември, околу 20 часот, на улицата ЈНА во Струга.

„Малолетник од селото Радолишта, Струшко, управувајќи мотоцикл „пиаџо“ со струшки регистарски ознаки, удрил во малолетничка – пешак од Струга“, објави МВР.

Девојчето се здобило со тешки телесни повреди констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на место на несреќата извршила увидна екипа на ОВР Струга.

реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Загина мотоциклист по судир со возило со холандски таблички во Скопје

Read more

Хроника

Загина мотоциклист по судир со возило со холандски таблички во Скопје

Read more

На журка кај Бабуна уапсени деветмина, полицијата им нашла дрога

Read more

Во ноќен клуб на патот Тетово-Скопје приведени 8 странски државјанки

Read more

Овчарски кучиња искасале жена во Гостиварско

Read more
 

Вести

Загина мотоциклист по судир со возило со холандски таблички во Скопје

Читај повеќе

Следната седмица ќе започне исплатата на повратот на ДДВ

Читај повеќе

На журка кај Бабуна уапсени деветмина, полицијата им нашла дрога

Читај повеќе
  • filter

ЛДП прашува дали Скопје има градоначалник и бара да се искоси тревата и да се средат парковите

Читај повеќе

Во ноќен клуб на патот Тетово-Скопје приведени 8 странски државјанки

Читај повеќе

Драматично предупредување од Европол: Европа е преплавена со дрога, можеме да ја загубиме оваа битка

Читај повеќе

Не полевајте бавчи и не полнете базени, апелира скопски Водовод по регистрирана енормна потрошувачка

Читај повеќе

Серија земјотреси на Крит утрово, најсилниот со магнитуда од 5,3 степени

Читај повеќе

Денес до 40 степени, попладне пороен дожд и грмежи во северните и источните делови

Читај повеќе