Детски цртежи на насловната на италијански Vogue

Деца од целиот свет учествуваа во дизајнирање на насловната страница на Vogue Italia за месец јуни.

Со молив в рака, група деца на возраст од 2 до 10 години од целиот свет се дизајнерите на овомесечното издание на Vogue Italia. Нормално, списанието може да има само една насловна страница, но затоа онлајн изданието може да има повеќе.

Децата ги цртаа своите верзии на сезонската облека Métiers d’Art од 2019/20 на Chanel која во декември продефилира во Гран Пале во Париз.

Така, помеѓу бајки, принцези, разнобојни инсекти, добри господари и измислени другарчиња, овој број на Vogue Italia е посветен на децата, на новиот свет кој полека полека се оформува како што завршува локдаунот. Што ќе остане од месеците поминати во конфузија и страв? Каков облик (и зошто да не, каква облека) ќе имаат нивните соништа?

Томас (4 г.), Њујорк (САД)

Нори (5 г.), Амстердам (Холандија)

Таѕио (6 г.), Париз, (Франција)

Камила (2 г.), Дакар (Сенегал)

Џорџо (10 г.), Парма (Италија)

Пјетро (6 г.) Милано (Италија)

Ракеле (5 г.), Болоња (Италија)

Виолета (5 г.), Милано (Италија)

Тагови
реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Контроверзниот еротски филм „365 Days “ сепак ќе добие уште две продолженија

Read more

Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Read more

Стил

by.maryse: Нова модна линија на македонската инфлуенсерка Марис Џолин и Линеа

Read more

Пролетно чистење на кожата: Домашна маска за лице од 3 состојки

Read more

Bugatti претстави маса за билјард која чини 250.000 евра

Read more

Елизабет Харли изгледа одлично и на 55 години

Read more
 

Магазин

  • filter

Дизајн „боли глава“

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто е добро да одгледувате растенија во вашиот дом?

Читај повеќе

Белоглавиот мршојадец Сунчица се врати на Балканот

Читај повеќе

Австрија не признава руска и кинеска вакцина за во „зелениот пасош“

Читај повеќе
  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе