Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Кристијано Роналдо се врати во Торино и се подготвува за продолжување на сезоната во италијанското првенство, а на терените ќе се врати со нов имиџ.

Познат по неговите „скоцкани“ фризури што често се копирани од фановите, Роналдо на средината на сезоната ја замени секогаш уредно потстрижаната коса со пунџа, но се чини и тоа му досади, па проба нов имиџ.

Синоќа на Instagram објави фотографија на која ја пушти косата слободно да му паѓа околу лицето во брановидни кадрици и ги праша фановите: „Одобрувате?“

URL
View this post on Instagram

Approved ? 🤔

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Судејќи по петте милиони лајкови што ги доби во првите 15 минути, фановите се задоволни. Утрово бројката е над 9,8 милиони лајкови.

Останува да видиме дали Роналдо останал во форма и променил нешто и во неговата игра, со оглед на тоа дека напорно тренираше додека беше во самоизолација.

реклама

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Автомобил удри и тешко повреди петгодишно дете

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Живот

Среќен роденден, Никола Тесла

Read more

Што сѐ ги нервира вашите колеги кај вас?

Read more

Запалена статуата на Меланија Трамп во Словенија

Read more

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more

Магазин

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Читај повеќе

Предлог за ручек: Печен лосос со ориз

Читај повеќе
  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе