Девојка од Гевгелија ја нападнала баба ѝ, а потоа и полициската службеничка која интервенирала

Дваесет и четиригодишна девојка од Гевгелија е приведена во полициска станица по извршени два напади.

Вчера во 12 часот во Полициска станица Гевгелија била приведена А.Р.(24) од Гевгелија, бидејќи нападнала полициска службеничка која интервенирала по пријава од Т.Р.(79) од Гевгелија.

Тој пријавил дека истиот ден околу 10 часот неговата сопруга Р.Р.(72) од Гевгелија била физички нападната од нивната внука А.Р.

По целосно документирање на случајот против А.Р. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

реклама

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Над 110 нови случаи на COVID-19, најмногу во еден ден досега

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Хроника

Европски суд за човекови права: Љубе Бошкоски немал правично судење

Read more

Двајца вработени во ДЗС повредени при експлозија на противградна ракета

Read more

Предложени парични казни за 17 лица во Скопје

Read more

Катица Јанева направила инцидент во Заводот за ревизија

Read more

Вести

Нови 120 случаи на COVID-19, двајца починати

Читај повеќе

Според нова обдукција Флојд починал од срцев удар, а имал и COVID-19

Читај повеќе

Променливо време за претстојниот празничен викенд

Читај повеќе

Европски суд за човекови права: Љубе Бошкоски немал правично судење

Читај повеќе

Двајца вработени во ДЗС повредени при експлозија на противградна ракета

Читај повеќе

Над 110 нови случаи на COVID-19, најмногу во еден ден досега

Читај повеќе

Издадени 435 решенија за изолација и 75 за самоизолација во текот на изминатото деноноќие

Читај повеќе

Протокол за работни места: Редовно миење и дезинфицирање и физичко растојание меѓу вработените

Читај повеќе

Предложени парични казни за 17 лица во Скопје

Читај повеќе