Девојка од Гевгелија ја нападнала баба ѝ, а потоа и полициската службеничка која интервенирала

Дваесет и четиригодишна девојка од Гевгелија е приведена во полициска станица по извршени два напади.

Вчера во 12 часот во Полициска станица Гевгелија била приведена А.Р.(24) од Гевгелија, бидејќи нападнала полициска службеничка која интервенирала по пријава од Т.Р.(79) од Гевгелија.

Тој пријавил дека истиот ден околу 10 часот неговата сопруга Р.Р.(72) од Гевгелија била физички нападната од нивната внука А.Р.

По целосно документирање на случајот против А.Р. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

реклама

Каква е состојбата со COVID-19 на Балканот?

Read more

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Хроника

Регистрирани 444 прекршоци за неносење маски

Read more

Oвчар жител на село Дорфулија настрада од гром

Read more

Нападнат лекар од тетовската Клиничка болница

Read more

Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август

Read more

Вести

Регистрирани 444 прекршоци за неносење маски

Читај повеќе

Управниот суд ја отфрли тужбата на министерот Чулев против Владата

Читај повеќе
  • play_arrow

Интервју со Зијадин Села: Промена треба да се случи и кај албанскиот блок, со тоа ќе ја вратиме демократијата

Читај повеќе

Заев ветува европеизација и економски развој, Мицкоски обнова и промени

Читај повеќе

Зголемен бројот на заразени и во соседството, можни се нови мерки на границите

Читај повеќе

Чавушолу: Турција ќе одговори ако ЕУ воведе санкции

Читај повеќе

Нестабилно време со повремен пороен дожд и ветер

Читај повеќе

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Читај повеќе

Музејот Лувр повторно отворен за посетители

Читај повеќе