Девојка од милион долари: Ќерката на Жан-Клод Ван Дам тргна по стапките на легендата

Продорен поглед, шармантна насмевка и се разбира, зачудувачки шпаги.

Оваа дама е вистинска убавица и сериозна спортистка, и тоа не изненадува, бидејќи таа е ќерка на Жан-Клои Ван Дам.

Бјанка Брижит веќе постигна голем успех во спортот и филмот, а нејзиниот татко секако е горд на неа.

„Девојката од милион долари“ денеска полни 30 години. Таа ги наследи неверојатниот изглед и извонредната флексибилност од нејзините родители. И покрај нејзиниот елегантен и навидум деликатен изглед, таа лесно изведува вртоглави скокови и трикови.

Бјанка се интересирала за спорт во раното детство, а особено сакала лизгање на мраз.

Со тек на времето, Бјанка покажала интерес за боречките вештини и сега лесно ги изведува акробациите на нејзиниот татко.

Тие често вежбаат заедно, а понекогаш дури и спарингуваат. Ван Дам е пример за неговата ќерка и таа е негова голема гордост.

Бјанка реши да ги следи стапките на нејзиниот татко и во филмовите, па во 2012 година таа имаше главна улога во „U.F.O.“, и оттогаш била дел од уште десетина филмови како актерка, продуцент, сценарист и уметник.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more

Живот

Едно мислат, друго зборуваат: Најлицемерни хороскопски знаци

Read more

Биди креативен: Практични начини да ги организирате цвеќињата во домот

Read more

Хороскопски знаци кои со годините стануваат сè поубави

Read more

Десет интересни факти за луѓето родени во декември

Read more

Магазин

Најавена и автомобилска трка на Месечината

Читај повеќе
  • filter

Уапсена египетска инфлуенсерка поради фотосесија во Гиза

Читај повеќе

Неколку причини зошто да јадете ореви секој ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое куче е најпаметно?

Читај повеќе

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Читај повеќе

Италија даде упатства за домашно лекување на КОВИД пациенти

Читај повеќе

Рецепт на денот: Паста со четири вида сирење

Читај повеќе

Ако сте пушач, овие 3 намирници ќе ви помогнат да ги исчистите белите дробови

Читај повеќе

Едно мислат, друго зборуваат: Најлицемерни хороскопски знаци

Читај повеќе