Девојка од Штип најдена мртва во нејзиниот дом

На 20.11.2020 во СВР Штип било пријавено дека К.В. околу 7:00 часот, во нејзиниот дом на ул.„Булевар ЈНА“ во Штип, ја пронашла својата ќерка С.В.(22) во бессознание.

Од лекар на Итна медицинска помош е констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.

За настанот е известен Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатата ќе биде дадено на обдукција.

реклама

Ново сведоштво од „Школата на Мика“: Ме силуваше седум месеци, речиси секој вторник

Read more

Ана, една од девојките објавени во „Јавна соба“: Денес жртва сум јас, утре тоа може да бидеш ти

Read more

„Ќе те е*ам и тебе и жена ти... Мајка ти е к*рва“ – Цел свет ги разбра Ибра и Лукаку

Read more

Навистина сами си го баравте за „Јавна соба“

Read more

Хроника

На судењето за „организаторите на 27 април” сведочеа повеќе сведоци на одбраната

Read more

Спасовски: Приведени се две лица во врска со случајот „Јавна соба“

Read more

Кривични пријави за 16 дебранци, правеле забава во викендица покрај Дебарско Езеро

Read more

МВР: Секој граѓанин жртва на „Јавна соба“ да пријави во полиција

Read more
 

Вести

ЕУ договори стандардизација на сертификатите за вакцинација

Читај повеќе
  • play_arrow

Уапсени соработници на Навални, судот ја одби жалбата за неговиот притвор

Читај повеќе

Заев: Ако Telegram не соработува, можно е целосно блокирање на апликацијата

Читај повеќе

Кина бара да не се политизира потеклото на коронавирусот

Читај повеќе

На судењето за „организаторите на 27 април” сведочеа повеќе сведоци на одбраната

Читај повеќе

Во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани уште 15 пациенти, вкупно се лекуваaт 245

Читај повеќе

Спасовски: Приведени се две лица во врска со случајот „Јавна соба“

Читај повеќе

Харадинај: Не ни треба дозвола од Србија за обединување со Албанија

Читај повеќе

Индекс на перцепција на корупција: С. Македонија и БиХ најлошо рангирани во регионот

Читај повеќе