Диета со варени јајца: Како да изгубите 10 кг за две недели?

Се наближуваат новогодишните прослави и сигурно сакате да изгледате прекрасно во овие свечени моменти.

Ако имате некој килограм вишок време е да почнете да преземате мерки за да изгледате совршено во гардеробата што сте ја избрале.

Оваа диета иако не е многу ригорозна, сепак се препорачува да се почне откако ќе се консултирате со лекар, а исто така пожелно е да го зголемите нивото на физичка активност за да имате повеќе енергија.

Следете ја оваа диета две недели и ќе изгледате фантастично за празниците!

реклама

Фит

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more