Дилета Леота падна среде емисија, видеото стана хит

Италијанската водителка Дилета Леота доживеа мала несреќа додека гостуваше во емисијата „Scherzi a parte“.

За време на разговорот, Дилета беше полеана со сина течност, а овој потег не го очекуваше од екипата која го снимаше шоуто. Меѓутоа, за работите да бидат уште полоши, таа се лизна и падна.

За среќа оваа несреќа не остави сериозни последици по нејзиното здравје, а видеото од нејзиниот пад стана хит на социјалните мрежи. Без разлика на падот, Дилета веднаш стави насмевка на лицето.

Инаку, името на шоуто во превод значи „Шеги на страна“.

URL

Во последните неколку години Дилета стана веројатно најпопуларниот спортски новинар во светот. Секогаш е среќна кога е на фудбалските терени, а на Instagram ја следат речиси 8 милиони луѓе.

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Филм & ТВ

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Read more

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Read more

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Read more

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Кање Вест повторно блокиран на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Читај повеќе

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Џена Ортега стана Wednesday?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во декември?

Читај повеќе

Ќерката на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас порасна во убавица

Читај повеќе
  • play_arrow

Истиот подрум, нова генерација: Погледнете го трејлерот за That ’90s Show

Читај повеќе