Џим Кери наполни 60 години и порача: Стар сум, ама секси

Славниот актер и комичар Џим Кери го прослави шеесеттиот роденден и покажа дека ја нема изгубено смислата за хумор.

Актерот се пошегува на Twitter со кратко видео во кое им порача на обожавателите дека има 60 години и уште е секси.

Ниту во описот на објавата не сокри колку е возбуден за роденденот, а на обожавателите кои го следат им порача дека ги сака. За објавата доби над половина милион лајкови и бројни честитки.

Обожавателите, пак, му се заблагодарија што со години ги смее и расположува.

Актерот, кој го гледаме насмеан на екраните, всушност како дете имал многу тежок живот. На 12 години останал без татко и целото семејство било принудено до живее во комби. Во една интервју призна дека тоа за него било многу трауматично искуство.

Поради тешката ситуација на 15 години го напуштил училиштето и се вработил како вратар, а има признаено дека веројатно тоа и ќе го работел ако не влегол во светот на актерството. Верувал во себе и подоцна неговите соништа се оствариле.

Денес е еден од најбогатите комичари со заработка од 180 милиони долари, познат по уловите во „Liar Liar“, „Dumb and Dumber“, „Ace Ventura“, „The Mask“, „How the Grinch Stole Christmas“, „The Cable Guy“ и други.

URL

 

 

Тагови
реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Филм & ТВ

Почна 75. Кански филмски фестивал

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Почна 75. Кански филмски фестивал

Читај повеќе

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Читај повеќе
  • play_arrow

По пет години издаде нов албум и ги сруши Spotify и Apple Music

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

За што всушност говори победничката евровизиска песна?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Doctor Strange 2“ втор викенд на врвот на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Украина победи на Евровизија: Нашата песна не победи само поради политиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Hustle на Леброн со Адам Сендлер

Читај повеќе