ЛА ЛИГА 2022/2023

Димитриевски го запре и Левандовски, повторно МВП против Барса

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е прогласен за најкорисен играч на синоќешниот дуел што го имаше неговиот тим Рајо Ваљекано со Барселона.

Димитриевски ја зачува својата мрежа незатрсена и е најзаслужен за освоениот бод на Рајо на гостувањето на „Камп Ноу“.

За да биде успрехот на Димитриевски уште поголем, синоќа против себе го имаше Роберт Левандовски, кој го имаше своето официјално деби во дресот на Каталонците, но 90 минути остана без постигнат гол.

Со десетина одбрани Димитревски веќе трет натпревар по ред успева да не прими гол од шпанскиот фудбалски великан.

Инаку, во текот на минатата сезона, токму Барселона пројавуваше интерес за да го потпише македонскиот чувар на мрежа.

реклама

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Прекина протекувањето од Северен поток, „пропаднаа“ 800 милиони кубни метри гас

Read more

Русите го уапсија директорот на нуклеарната централа во Запорожје, планот е да го преземат раководството

Read more

Фудбал

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Read more

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Read more

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Read more

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Read more
 

Спорт

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Читај повеќе
  • filter

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Читај повеќе

Барселона поради Пјаниќ му должи многу пари на Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

Млад колумбиски боксер почина по нокаут

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе

Челси во тајност договорил трансфер на Нкунку

Читај повеќе

Поради штедење струја Нирнберг нема да игра под рефлектори

Читај повеќе