ЛА ЛИГА 2021/22

Димитриевски: Тешко е во Примера да не примиш гол, особено против Барса

Македонската репрезентативна единица синоќа беше јунак за Рајо Ваљекано и со одбарнет пенал се погрижи големата Барселона да си замине дома поразена, а Куман да добие отказ.

Радамел Фалкао го постигна победничкиот гол за Рајо, но Македонецот Столе во 72. минута му одбрани удар од белата точка на Мемфис Депај и не дозволи Барса да израмни на 1:1.

„Беше неверојатен натпревар. Уживавме многу и сме пресреќни што дојдовме до победа која за нас е многу важна. Го направивме она што требаше да го направиме, она што од нас го побара тренерот. Ја игравме нашата игра, ни се пружи шанса и постигнавме гол“, вели Столе за натпреварот.

„Се подготвувавме напорно, трениравме и гледавме многу видеа што на крајот тоа ни донесе резултат, ни донесе три бода од овој натпревар“.

„На крајот завршивме без примен гол, нешто што во Примера е тешко остварливо, особено против Барса. Навистина сум пресреќен и презадоволен поради тоа“.

Remote video URL

Рајо Ваљекано е хит во новава сезона и со овие изненадувачки три бода сега има 19 и е на 5. место, барем до комплетирањето на ова 11. коло. Рајо и Столе лани настапуваа во втората лига.

А, пак, нивниот противник по натпреварот му врачи отказ на тренерот Роналд Куман.

реклама

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Над 1.300 починати на аџилак во Саудиска Арабија

Read more

Коефициентот за нерешено вртоглаво паѓа, сомнеж во регуларноста на натпреварите на ЕУРО

Read more

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Фудбал

Дали 16-годишниот Јамал ќе смее да игра по 21 часот?

Read more

Коефициентот за нерешено вртоглаво паѓа, сомнеж во регуларноста на натпреварите на ЕУРО

Read more

Заслужен црвен картон: Брутален старт на Копа Америка

Read more

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Read more
 

Спорт

Дали 16-годишниот Јамал ќе смее да игра по 21 часот?

Читај повеќе

Џорџ и Томпсон си одат од ЛА Клиперс и Голден стејт

Читај повеќе

Коефициентот за нерешено вртоглаво паѓа, сомнеж во регуларноста на натпреварите на ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Заслужен црвен картон: Брутален старт на Копа Америка

Читај повеќе

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Читај повеќе

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Читај повеќе
  • filter

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Читај повеќе

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Читај повеќе

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Читај повеќе