Динамо против ПАОК во Конференциската лига

Во Нион беше одржана жрепката за осминафиналето во Конференциската лига.

Според правилата, победниците на групите беа привилегирани и реваншите ќе ги играат на домашен терен.

Динамо од Загреб по непријатните искуства минатата сезона во Атина, го очекува нов судир со грчки клуб, овојпат противник им е тимот на ПАОК.

Исто така, многу интересна ќе биде и пресметката на поранешните европски шампиони Ајакс и Астон Вила.

Осминафинални двојки:

Сервет – Викторија Пилзен

Ајакс – Астон Вила

Молде – Клуб Бриж

Унион Сент Жилоа – Фенербахче

Динамо – ПАОК

Штурм – Лил

Макаби Хаифа – Фиорентина

Олимпијакос – Макаби Тел Авив

Сите натпревари се закажани за 7 и 14 март. Финалето ќе се игра на 7 јуни во Атина.

реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Фудбал

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Read more

Легендарниот Малдини во кариерата од само еден играч побарал дрес

Read more

Луис Алберто побарал да го раскине договорт со Лацио

Read more

Скопјани, ајде на стадион: Се игра градското дерби

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Читај повеќе

Алкарас нема да ја брани титулата во Барселона

Читај повеќе

Конор МекГрегор се враќа во октагонот

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс играле 56 секунди подолго - НБА мораше да признае грешка

Читај повеќе

Легендарниот Малдини во кариерата од само еден играч побарал дрес

Читај повеќе

Шампионката во трискок нема да го брани златото во Париз

Читај повеќе

Луис Алберто побарал да го раскине договорт со Лацио

Читај повеќе

Скопјани, ајде на стадион: Се игра градското дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ трагичар во шокантниот пораз на Денвер

Читај повеќе