Директен пренос со пречки во живо

Второлигашкиот натпревар помеѓу Гостивар и Воска Спорт оди во директен пренос на YouTube и тоа со одличен квалитет на сликата, но бадијала кога половина терен не се гледа.

Публиката стои на нозе, а добар дел имаат отворено и чадори, па го блокираат видното поле на камерата.

Иако гостиварчани се потрудиле да направат пренос во живо, реално преносот оди бадијала бидејќи ништо не се гледа. Тотално промашување.

Инаку, натпреварот не се игра во Гостивар туку во Голема Речица.

Преносот може да го гледате на следниов линк.

Тагови
реклама

Главниот украински разузнавач тврди: Путин има двојници, се менуваат по потреба

Read more

Голем неделен хороскоп: Близнаците добиваат „жолт картон“, Бикот конечно ќе ужива

Read more

Се појавија снимки од злогласниот руски „нуклеарен воз“

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

#мкфејл

И Соборна стана јавен паркинг

Read more

А бе како беше правилно, „кои" или „кој"?

Read more

Директен пренос со пречки во живо

Read more

Најважното по обичај е со мали букви

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Бебињата во Данска спијат надвор, не им смета ни дожд, ни снег

Читај повеќе

Зошто треба почесто да јадете тиква?

Читај повеќе

Трите најбезбедни начини за одмрзнување мелено месо

Читај повеќе

Зошто никако не треба да јадете благо пред спиење?

Читај повеќе

Непријатните телесни мириси можат да бидат знак на сериозни проблеми

Читај повеќе

Tрикови со кои ќе се мотивирате да вежбате по работа

Читај повеќе

Како правилно се замрзнува компир?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е нормалниот крвен притисок во зависност од годините?

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставен трик за ослободување од купот заплеткани кабли

Читај повеќе