Три нови филмови од серијалот „Star Wars“ доаѓаат во 2022

Disney ја откри иднината на франшизата „Star Wars“

Зарем мислевте дека Disney ќе ве остават да чекате нови продолженија од сагата „Star Wars“ цели 10 години, како минатиот пат? Покрај сите останати новитети, компанијата денеска најави три нови филмови од најпопуларната франшиза во поп-културата.

Почнувајќи од 2022 година, секој втор декември ќе добиваме ново продолжение од „Star Wars“. Во годините помеѓу двата филма, во декември ќе излегуваа нови филмови од франшизата „Avatar“.

Disney објави долга листа на филмови кои компанијата ќе ги продуцира во наредните четири години. Помеѓу најпопуларните наслови се најдоа наслови како „Indiana Jones“, играна верзија на „Mulan“, потоа продолженија од филмскиот универзум на Marvel и „X-Men“ (двете франшизи се во сопственост на Disney), како и нови филмови од популарните серијали „Star Wars“ и „Avatar“.

Неколку нови анимирани филмови од Pixar и Disney се исто така на листата на надоаѓачки проекти кои ќе бидат емитувани во киносалите во 2020, 2021, 2022 и 2023 година. Амбициите и капацитетите на Disney растеа со текот на годините, а со тоа се прошируваше и листата на филмови кои студиото ќе ги продуцира на годишно ниво.

Целосната листа со закажаните идни проекти на Disney можете да ја погледнете ТУКА.

реклама

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Невиден масакр: 79 затвореници убиени во три еквадорски затвори, некои обезглавени

Read more

Ставајте појас во кола, токму тоа му го спаси животот на Тајгер Вудс во сообраќајката

Read more

Сцена

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
„Sadaku“ е најновото продолжение на култната хорор франшиза „Ring“

„Sadaku“ е најновото продолжение на култната хорор франшиза „Ring“

Read more
Прв трејлер за продолжението на „The Shining“: Јуан Мекгрегор одново го преживува хоророт во „Doctor Sleep“

Прв трејлер за продолжението на „The Shining“: Јуан Мекгрегор одново го преживува хоророт во „Doctor Sleep“

Read more
Disney ја откри иднината на франшизата „Star Wars“

Disney ја откри иднината на франшизата „Star Wars“

Read more
 

Ново

Заев: Пописот ниту ќе даде плус право, ниту ќе одземе некому право

Читај повеќе

Четири знаци дека јадете премногу сол

Читај повеќе

ССМ: Договорот за недела неработен ден е при крај

Читај повеќе

Затворено интернет кафе во Скопје, приведени 10 лица

Читај повеќе
  • filter

Она кога луѓето имаат полош ден од вашиот

Читај повеќе
  • filter

Освежениот MINI со 5 врати пристигнува во март

Читај повеќе
  • filter

Илустрирана љубов: Како изгледа кога омилената интернет двојка чека второ дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку различен е португалскиот во Португалија и во Бразил?

Читај повеќе

Вакцинирани 1.677 здравствени работници, над 111.000 граѓани пријавени за вакцинација

Читај повеќе