Џ.К. Роулинг ја најави својата нова книга

Детската книга насловена како „The Christmas Pig“ ќе излезе во октомври годинава во повеќе земји ширум земји.

Датумот кој многумина долго ќе го чекаат е 12 октомври 2021 година кога истовремено новата книга од авторката на ремек делото „Harry Potter“ ќе се појави на продажните места во Обединетото Кралство, Австралија, Нов Зеланд, Ирска, Индија, Канада и САД.

Воедно, книгата се преведува и на други јазици, па ќе биде достапна покрај на англиски и на шпански, германски, француски, јапонски и италијански. Audible ќе ја издаде и како аудиокнига на повеќе јазици.

„The Christmas Pig“ е возбудлива авантура за љубовта на едно дете кон неговата омилена играчка. Не е поврзана со ниту едно друго претходно дело на Џ.К. Роулинг и е наменета за деца над 8 години.

Откако лани одлично помина нејзината бајка „The Ickabog“, Роулинг за прв пат по серијалот „Harry Potter“ ќе издаде детска книга.

реклама

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Бил Клинтон хоспитализиран, сместен е на интензивна нега

Read more

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Read more

Дали знаете зошто во супермаркетите нема прозорци?

Read more

Книги

Вистинскиот Хари Потер за 27.500 фунти го продаде првото издание на „Philosopher's Stone“

Read more

Десет романтични класици кои вреди да ги прочитате еднаш во животот

Read more

Како да ја развиете читачката способност кај децата?

Read more

Џ.К. Роулинг ја најави својата нова книга

Read more
 

Магазин

Фолна киселина во бременоста: Колку точно е потребно и дали има несакани ефекти?

Читај повеќе

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Читај повеќе

Октомври е најдобар месец за секс: Кои се причините зошто вам не ви е дојдено до акција?

Читај повеќе

Што се случува во телото кога ќе го замените утринското кафе со зелен чај?

Читај повеќе

Дали сте подготвени за нова врска? Одговорете на овие четири прашања и дознајте

Читај повеќе

Како се менува вагината низ годините?

Читај повеќе
  • filter

Вистинскиот Хари Потер за 27.500 фунти го продаде првото издание на „Philosopher's Stone“

Читај повеќе

Хороскопските знаци зад волан: Бикот вози по свое, Лавот за чудо е дисциплиниран

Читај повеќе