Џ.К. Роулинг ја најави својата нова книга

Детската книга насловена како „The Christmas Pig“ ќе излезе во октомври годинава во повеќе земји ширум земји.

Датумот кој многумина долго ќе го чекаат е 12 октомври 2021 година кога истовремено новата книга од авторката на ремек делото „Harry Potter“ ќе се појави на продажните места во Обединетото Кралство, Австралија, Нов Зеланд, Ирска, Индија, Канада и САД.

Воедно, книгата се преведува и на други јазици, па ќе биде достапна покрај на англиски и на шпански, германски, француски, јапонски и италијански. Audible ќе ја издаде и како аудиокнига на повеќе јазици.

„The Christmas Pig“ е возбудлива авантура за љубовта на едно дете кон неговата омилена играчка. Не е поврзана со ниту едно друго претходно дело на Џ.К. Роулинг и е наменета за деца над 8 години.

Откако лани одлично помина нејзината бајка „The Ickabog“, Роулинг за прв пат по серијалот „Harry Potter“ ќе издаде детска книга.

реклама

Маск му понуди 5.000 долари на тинејџер: Престани да ми го следиш авионот

Read more

Шах-мат од НАТО: Војна нема да има

Read more

Сателитски снимки открија што прави Русија на границата

Read more

Што е SWIFT и зошто може да биде оружјето од кое Русија најмногу се плаши?

Read more

Книги

10 цитати за животот од Харуки Мураками

Read more

Што можат децата да научат од ликот на Хари Потер?

Read more

Научно објаснето: Еве како читањето го менува мозокот

Read more

Од кој книжевен жанр писателите најмногу заработуваат?

Read more
 

Магазин

Има само една правилна поза за спиење ако сакате да сте здрави

Читај повеќе
  • play_arrow

Едно во 80.000: Објавена снимка со бебе што се роди во водена обвивка

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со телото кога ќе престанеме да јадеме?

Читај повеќе

Разбиваме митови за хороскопските знаци: Овенот не е агресивен, Ракот одлично се справува со емоциите

Читај повеќе

Дали треба да причекаме со бустер дозата дозата додека не стигне вакцината против омикрон?

Читај повеќе

Календар за прихрана: Каква храна да му давате на бебето по месеци?

Читај повеќе

Зошто мажите не се одлучуваат на брак, иако се заљубени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзо темпо и без пауза: Вежби за затегнување на стомачните мускули

Читај повеќе

Го чува и имунитетот, и паричникот: Пилешка крем супа

Читај повеќе