Дневен ковид-биланс: 18 новозаразени и 1 починат

Во последните 24 часа се направени 2.411 тестирања, регистрирани се 18 нови случаи на COVID-19, што е 0.74% од тестираните. Пријавено е 1 починато лице.

Новозаразените се во следниве градови:

 • Скопје 8
 • Куманово 5
 • Кочани 2
 • Кратово 1
 • Крива Паланка 1
 • Тетово 1

Пријавено е 1 починато лице: од Скопје (61г), починато во болнички услови.

Регистрирани се 31 оздравен пациент од:

 • Скопје 11
 • Виница 3
 • Битола 2
 • Кавадарци 2
 • Кичево 2
 • Кочани 2
 • Куманово 2
 • Прилеп 2
 • Тетово 2
 • Радовиш 1
 • Крива Паланка 1
 • Струмица 1

Досега во земјава се направени вкупно 823.776 тестирања на COVID-19.

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.487, бројката на оздравени пациенти е 149.582, на починати е 5.468, а бројот на активни случаи изнесува 437.

реклама

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Македонија

Општина Центар ветува дека ќе ги замени исечените дрвја на „Орце Николов“

Read more

Дел од автобусите во Скопје ќе сообраќаат по изменети траси

Read more

Заев: Извозот на сув цвет од канабис за медицински цели за пазарите во ЕУ станува реалност

Read more

Претпладне облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Read more
 

Вести

Општина Центар ветува дека ќе ги замени исечените дрвја на „Орце Николов“

Читај повеќе

Дел од автобусите во Скопје ќе сообраќаат по изменети траси

Читај повеќе

Вооружена Палестинка убиена на контролен пункт на Западниот брег

Читај повеќе

Продолжени актуелните правила за влез во Грција

Читај повеќе

Заев: Извозот на сув цвет од канабис за медицински цели за пазарите во ЕУ станува реалност

Читај повеќе

Претпладне облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Читај повеќе

Османи: ФФМ не е државна институција и нема обврски од Преспанскиот договор

Читај повеќе

Во понеделник почнува уписот во средно образование

Читај повеќе

Дневен КОВИД биланс: 21 нов случај, еден починат и седуммина оздравени

Читај повеќе