Македонија

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

16. септември 2019 - 7:57 | МИА
Скопје, 16 септември 2019 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени.

Во Скопје сончево со слаб претежно северен ветер, со дневна температура до 33 степени.

До среда ќе се задржи сончево и топло време. Дневните температури ќе бидат високи за овој период од годината, особено во вторник. Значителна промена на временската состојба со наоблачување, врнежи од дожд и намалување на температурата се очекува од четврток.

Коментирај