Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Филмот „The Devil Wears Prada“ се појави во кината пред 18 години, а Disney конечно најави продолжение, со враќање на оригиналниот сценарист, како и некои членови на актерската екипа. Сепак, враќањето на Ен Хатавеј сѐ уште не е најавено, поради што некои веќе повикуваат на бојкот.

Variety објави дека Disney повторно ќе ја ангажира сценаристката Алин Брош МекКена, која го адаптираше оригиналниот филм од 2006 година од истоимениот роман на Лорен Вајсбергер од 2003 година.

Иако враќањето на оригиналната актерска екипа сè уште не е потврдено, се тврди дека и Мерил Стрип (Миранда Пристли) и Емили Блант (Емили Чарлтон) ќе се вратат за продолжението.

Ниту еден од извештаите не споменува дали Ен Хатавеј ќе се врати како Андреа Енди Сакс и дали ќе се вратат другите членови на споредната актерската екипа како Стенли Тучи, Сајмон Бејкер, Ејдриен Грениер, Жизел Бундхен и Трејси Томс.

Додека фановите се воодушевени од веста за враќањето на популарниот филм, на социјалните мрежи кружи истата порака - без враќањето на Ен Хатавеј, не сакаат продолжение.

„Каде е Ен?“, „Што е со Ен?? ни треба и Ен!“, „Без Ен не ни треба продолжение“, напишаа тие на Х.

Во оригиналниот филм, ликот на Ен, Енди, е амбициозна новинарка која добива работа како помлада асистентка на Миранда (Пристли), главен уредник на списанието Runway.

Приказната во продолжението ќе ја следи Пристли и нејзината кариера во денешно време додека традиционалното објавување списанија опаѓа. Таа се судри со Чарлтон, за кој се вели дека е моќен извршен директор на луксузна групација, додека Пристли ги брка парите за рекламирање на компанијата.

Remote video URL
Тагови
реклама

Филм & ТВ

Досега починаа 31 од актерската екипа на култната серија Beverly Hills, 90210

Read more

Доаѓа продолжението на еден од најстрашните хорори: Филмската екипа едвај ги гледала сцените

Read more

Жената-мачка покажа што е секси на 57 години

Read more

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Досега починаа 31 од актерската екипа на култната серија Beverly Hills, 90210

Читај повеќе
  • play_arrow

Доаѓа продолжението на еден од најстрашните хорори: Филмската екипа едвај ги гледала сцените

Читај повеќе
  • filter

Жената-мачка покажа што е секси на 57 години

Читај повеќе

Крис Браун повторно обвинет за брутален напад

Читај повеќе
  • play_arrow

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Netflix „експлодира“

Читај повеќе

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе