Добро Ми Стои кај Претседателот

Деновиве во Кабинетот на претседателот се отвори изложбата „Жени во занаетчиство“ чијшто покровител е сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска.

Настанот  претставува женско претприемништво, култура, традиција и уметност на едно место. Поканети се околу 40 ракотворци, членови на занаетчиската комора Скопје, меѓукои се Морфо, Ан Ју, Арт студио С и други.

Атељето “Добро Ми Стои” помеѓу останатите свои дела, го претстави и заедничкиот проект “Dreams” во соработка со дизајнерот Зоран Кардула.

Проектот “Dreams” се состои од колекција на накит што вклучува прстен, обетки, брош и алка а изработени се две варијанти. Една колекција целосно во сребро а втората во месинг. Нанесената боја е печен емајл.

*Промотивен текст

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Стил

Instagram убавица: Никол Торн

Read more

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Read more

Работи поради кои оставате впечаток на неуредна личност

Read more

Ѕирнете во луксузната шпанска вила во која Меси летува за 300.000 евра

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најмногу сакаат да шефуваат

Читај повеќе

Instagram убавица: Никол Торн

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Читај повеќе

Едноставен трик како лубеницата да ја направите уште посочна

Читај повеќе

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Крцкаво пилешко во јогурт

Читај повеќе

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Читај повеќе

Што не е добро да јадете и пиете пред пливање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе