Дочекајте ја есента подготвени: Совети за совршен стајлинг

Летото е при самиот крај, затоа есента треба да ја дочекаме подготвени. Заборавете на светлата облека и кармините во розови нијанси, затоа што есента ги носи своите бои со неа.

Стилистите и професионалните мејкап артисти ги споделуваат нивните совети за совршен стајлинг оваа есен.

Црвен мат кармин

Во лето преферирате посветли тонови на кармин. Затоа, оваа есен ставете го во прв план вашиот омилен црвен мат кармин. Не мора да го носите само за вечерно излегување. Совршено прилега на секојдневните модни комбинации.

Подгответе ги усните пред спиење со благ пилинг и балсам за усни, затоа што кожата во есен е посува.

Smokey Eye

Овој начин на шминкање никогаш не излегува од мода. Оваа есен, сивите и црните тонови заменете ги со топли кафеави и беж нијанси.

 

 

Изберете ги вашите три омилени неутрални сенки. Нанесете на целиот капак, како база, кремастата сенка ставете ја на аголот од окото, а темната по должина на капакот, ставете малку маскара и подготвени сте.

Редовно негувајте ја косата

Раната есен е вистинско време за хидрирање на косата, за да ја нахраните и регенерирате од последиците од Сонце и сол.

Негуваната коса е убава коса, па затоа не заборавајте дека треба да ги обновите врвовите и заминете на фризер.

Направете третман на лицето

Украдете два часа за себе и заминете кај вашата козметичарка.

Хидрирајте го лицето за да го подготвите за студените денови кои следат.  

 

 

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Ахмети посака Албанец премиер, Заев му порача дека нема да биде дел од идната Влада

Read more

Стил

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more

Ирина Шајк секси за Intimissimi

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Read more

Магазин

  • play_arrow

Глетка од која застанува здивот: Диви коњи трчаат на Пелистер

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Читај повеќе

Отец Пимен: Дајте ние живите да им помогнеме на живите

Читај повеќе
  • play_arrow

Грчкото лето е состојба на умот

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинарски гаф на фудбалската сезона: Резултатот е 5,4

Читај повеќе
  • play_arrow

Идентификуван осомничениот убиец на Меделин Мекен

Читај повеќе

Џордан донира 100 милиони долари во борба против расизмот

Читај повеќе
  • play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Читај повеќе