Додадете една состојка во шампонот и освежете ја косата со овој пилинг

Б.С.Б.
/ 01.04.2021 / 16:45

Наместо да трошите пари на скапи производи, направете си сами пилинг, со додавање на лажичка шеќер во шампонот што го користите.

Гранулите шеќер ќе направат благ пилинг и ќе ги отстранат мртвите клетки, а истовремено ќе овозможат регенераторот што го користите полесно да продре во влакната и подобро да ги хидрира.

Кога ќе ги измешате шампонот и регенераторот, направете блага масажа во траење од 3 до 4 минути за да бидете сигурни дека сите нечистотии се отстранети. Потоа измијте ја косата како што вообичаено правите.

Шеќерот ќе се стопи, па нема потреба од грижа дека ќе остане на косата. Најдобро е оваа постапка да ја повторувате меѓу секое трето и петто миење на косата.

Тагови
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Стил

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Read more

Како да ги избелите забите на природен начин?

Read more

Домашен пилинг против целулит од 3 состојки

Read more

Аманда Горман е првата поетеса на насловната на Vogue

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе