СЕРИЈА А 2020/21

Додека Пандев и соиграчите се мачеа, резервите си играа на смартфоните

Многу гнев и критики предизвикаа снимките од резервните фудбалери на Џеноа како си играат со своите смартфони додека нивните соиграчи се мачеа на натпреварот со Парма.

Џеноа загуби на домашен терен од Парма во понеделникот со 1:2, а нашиот Горан Пандев влезе во игра во 69. минута, но не упсеа да му помогне на тимот да избегне незгоден пораз од директен ривал во борбата за опстанок.

Она што е мета на критики на Чизмата е снимката од разервните играчи на Џеноа кои наместо загрижено да го следат натпреварот, тие вниманието целосно го насочиле кон нивните смартфони.

Тројцата фудбалери кои сега се на тапет се: романскиот играч од средината Клаудиу Миковски, швајцарскиот напаѓач од српско потекло Дариан Малес, како и нигерискиот напаѓач Џоел Асоро, кој репрезентативно игра за младинската репрезентација на Шведска.

Навивачите на клубот се бесни, а медиумите велат дека клубот размислува да ги суспендира.

реклама

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Read more

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Она кога Град Скопје ќе се обидат да бидат кул

Read more

Фудбал

Јуве со победа над Болоња се приближи до врвот

Read more

Пиоли: Аталанта е единствениот тим кој не можеме да го победиме

Read more

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Read more

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Јуве со победа над Болоња се приближи до врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Аталанта е единствениот тим кој не можеме да го победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Дурант, Ирвинг и Харден го победија Адебајо

Читај повеќе
  • play_arrow

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Читај повеќе
  • play_arrow

Монтреал уште еднаш го среди Ванкувер

Читај повеќе
  • play_arrow

Лазаров: Го допревме дното

Читај повеќе

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Читај повеќе
  • play_arrow

Саутемптон го исфрли Арсенал од ФА купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Менхенгладбах го доби дербито со Дортмунд

Читај повеќе