Додека позира за селфи, луѓето се обидуваат да ѝ го спасат животот

Некои луѓе се толку опседнати со мобилниот и правењето селфи што дури и кога се во опасна ситуација не се грижат за ништо, освен за добра фотка. Додека луѓето се обидуваат да ја спасат, една Канаѓанка  е фотографирана како прави селфи качена на автомобил кој тоне во замрзната река.

Откако со автомобил наишла на река прекриена со лед и истиот почнал да тоне, исплашените сведоци на настанот барале начин како да и помогнат. Но, колку таа била загрижена за целата ситуација најдобро говори фактот дека со мобилниот си правела селфи за сето тоа да биде документирано со насмевка на лицето.

„Таа се фотографира додека луѓето избезумени сакаат да ѝ помогнат да спаси жива глава“, гласи еден од коментарите на социјалните мрежи.

URL

„Мислам дека не постои подобра фотографија што ја опишува денешната ситуација“, „Живееме во погрешно време“, се дел од другите коментари.

Полицијата до Отава соопшти дека автомобилот пропаднал низ ледот на замрзната река и со голема брзина почнал да тоне.

URL
Тагови
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Чек дис аут

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more

Победа на денот

Read more

15 луѓе со најсилно обезбедување во светот

Read more

Генијален трик за залевање цвеќиња додека сте на одмор

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои мразат некој да им се меша во животот

Читај повеќе

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Читај повеќе

Дали лаковите за нокти се безбедни за децата?

Читај повеќе

Зошто добриот развод е подобар од лошиот брак?

Читај повеќе

Кралицата Елизабета Втора слави 70 години на британскиот престол

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Читај повеќе

Помагаат за слабеење: Пет намирници богати со протеини

Читај повеќе

Како да ги отстраните жолтите дамки од пот на облеката?

Читај повеќе

Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Читај повеќе