Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Додека неговите соиграчи со ремито на гостувањето кај Стразбур ја обезбедија титулата, а подоцна ја славеа, Нејмар имаше „попаметна“ работа.

Бразилската суперѕвезда остана во Париз затоа што бил „претешко повреден за да отпатува во Стразбур“, изјави тренерот на ПСЖ, Кристоф Галтје, а времето всушност го поминал играјќи покер.

За тоа отпатува во Монако каде ја следеше трката во Формула 1. Навивачите на ПСЖ се бесни бидејќи на социјалните мрежи виделе фотографии од Нејмар во двете изданија. Многумина од нив сметаат дека покажал големо непочитување кон нивниот клуб.

URL

Дека приказната за неможноста на Нејмар да патува поради повреда не држи вода докажува и фактот што растојанието од Париз до Стразбур е 400 километри, а Монако е оддалечен дури 670 километри од главниот град на Франција.

URL
Тагови
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Фудбал

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Read more

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Read more

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Read more

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Читај повеќе

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Читај повеќе

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе