Док Риверс повеќе не е тренер на Клиперс

По седум сезони, Док Риверс е отпуштен и повеќе не е тренер на Лос Анџелес Клиперс, пренесуваат американските медиуми. Риверс работеше со тимот од 2013 година.

Под водство на Американецот, Клиперс никогаш не стигнаа до финалето на Западната конференција.

Оваа сезона ЛА Клиперс беа елиминирани во конференциското полуфинале од НБА плејофот од страна на Денвер Нагетс и покрај водството од 3-1 што го имаа по четвртиот меч.

Подоцна загубија три последователни средби и серијата ја завршија со 3-4. 

„Им благодарам на Клиперс што ми овозможија да им бидам тренер и им благодарам за целата поддршка што ми ја дадоа. Кога ја презедов екипата за цел имав да направам победнички состав, дестинација во која секој слободен играч ќе сака да дојде за да ја освоиме шампионската титула. Успеав да исполнам многу цели, додека некои други ги изгубив од вид, па сум многу разочаран што тоа се случи, кога знаете дека вашиот тим има можност да биде шампион и вака да заврши, не е лесно. Им благодарам на сите тренери, играчи и останати кои беа дел од тимот додека бев тренер. Најмногу сум им благодарен на навивачите, минавме заедно низ многу работи и благодарен сум што бевме дел од истиот тим“, изјави Док Риверс.

URL
Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Кошарка

Ова нема крај: Одложени уште три натпревари во Евролигата

Read more

Дерик Роуз повторно мета на Лејкерс

Read more

Дончиќ е ран фаворит за МВП на следната сезона

Read more

Леброн до Коби: Брате, се надевам дека се гордееш со мене!

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе