Докажано: Најдобрите вежби за рамен стомак

М.С.
/ 16.10.2020 / 11:12

Отстранувањето на салото од стомакот е спор процес затоа што мастите најмногу се таложат во овој дел од телото.

Диетите со помош на кои за брзо време ќе изгубите килограми никогаш не се добри по здравјето, па затоа треба да вежбате за да се ослободите од непотребното сало на стомакот, но и да внимавате на исхраната.

Многумина сонуваат за рамен стомак и прават бројни вежби, но не гледаат резултати.

Треба да се обидете со HIIT тренинг бидејќи фитнес тренерите потврдуваат дека овој вид на тренинг е најефикасен доколку сакате за кратко време да забележите резултати и да го доведете телото во посакуваната форма.

HIIT е кратенка за High Intensity Interval Training. HIIT најчесто се споменува во контекст на ефективно губење на вишокот на масното ткиво и луѓето коишто го користат овој тип на тренинг велат дека е многу ефикасен.

Без оглед на вашата посакувана метода на вежбање, новите истражувања од Универзитетот во Јужна Австралија открија дека HIIT тренингот има позитивно влијание на телото и мозокот, пишува Health line.

Погледнете го видеото со одлични вежби за кои ви се потребни 10 минути и ќе постигнете одлични резултати.

Remote video URL

 

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more

Фит

Најтешкиот тренинг за стомак

Read more

Лесни вежби за затегнати стомачни и совршен задник

Read more

15-минутни секси вежби со Памела

Read more

Најдобриот начин за ефективни склекови

Read more

Магазин

Најавена и автомобилска трка на Месечината

Читај повеќе
  • filter

Уапсена египетска инфлуенсерка поради фотосесија во Гиза

Читај повеќе

Неколку причини зошто да јадете ореви секој ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое куче е најпаметно?

Читај повеќе

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Читај повеќе

Италија даде упатства за домашно лекување на КОВИД пациенти

Читај повеќе

Рецепт на денот: Паста со четири вида сирење

Читај повеќе

Ако сте пушач, овие 3 намирници ќе ви помогнат да ги исчистите белите дробови

Читај повеќе

Едно мислат, друго зборуваат: Најлицемерни хороскопски знаци

Читај повеќе