Документарци кои совршено го отсликуваат светот во кој живееме

Филмовите ја отсликуваат реалноста, некои од нив совршено го претставуваат светот околу нас.

Ова се филмовите кои одлично ја опишуваат 2020 година и кои треба да ги гледате:

Jeffrey Epstein: Filthy Rich
Remote video URL
I Am Not Your Negro
Remote video URL

Филмот е снимен во 2016 година и беше номиниран за Оскар. Популарноста на овој филм расте додека траат протестите.

On the Record
Remote video URL

- Приказна која ги поврзува протестите Black Lives Matter и MeToo.

The Last Dance  
Remote video URL

Спортски документарец кој е објавен оваа година. Станува збор за приказната за легендарниот Мајкл Џордан.

Spaceship Earth

Овој филм ги опишува тензиите поради ограничувањето на движење и карантинот.

Remote video URL
Welcome to Chechnya
Remote video URL
The Unwanted: The Secret Windrush Files
Remote video URL
Our Planet
Remote video URL

Оваа серија на Netflix говори за климатските промени. Ова е нашата реалност.

13th 
Remote video URL

Уште еден документарец кој говори за проблемите на Афроамериканците.

Tiger King
Remote video URL
Miss Americana 
Remote video URL

Овој филм е приказна за Тејлор Свифт, американска поп икона, и за тоа како е да се живее со таква популарност.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Read more

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Read more

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Read more

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Читај повеќе

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Читај повеќе
  • play_arrow

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 актери чии ликови секогаш умираат во филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина негативецот познат по улогите во „Mad Max“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за последната сезона на „Vikings“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Sister of the Groom“ - новата романтична комедија на Paramount

Читај повеќе