Документарец од 2020 што не треба да го пропуштите

Доменик Бијаџини е човекот зад YouTube видеото „2020 Whale Watching Documentary: A Year In My Life“, документарец во кој ќе може да ги погледнете сите убавини што се кријат во океаните и поглед во светот кој многумина немаат можност да го видат.

Како изгледа неговата 2020 година ќе дознаете од ова едукативно видео, уживајте во природните убавини на подводниот свет.

реклама

Живот

Многу Ромки жртви на насилство чувствуваат дека да се биде добра жена значи да се трпи насилство

Read more

Интересни факти за луѓето родени во март

Read more

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Read more

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Read more
play_arrow

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Read more
play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Read more
play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more
play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more