Долф Лундгрен се сврши со 38 години помлада девојка

Славниот актер Долф Лундгрен се вери со 38 години помладата Норвежанка Ема Крокдал. Среќните вести ги сподели на Instagram, каде објави заедничка фотографија на која неговата 24-годишна свршеница го покажа прстенот.

„Нешто многу посебно се случи овде во Шведска“, напиша 62-годишниот актер на фотографијата.

Меѓу првите му честиташе актерот и колега Силвестер Сталоне.

URL

„Честитам, добар пријателе. Ти си најдобар“, напиша Сталоне.

Веста предизвика различни реакции кај неговите обожаватели. Некои му коментираат дека неговата свршеница многу личи на неговата ќерка Ида.

Други му честитаат и му посакуваат сè најдобро. Претходно славниот актер беше во брак со дизајнерката Анете Квиберг и со неа има две ќерки, Ида (24) и Грета (19).

реклама

Филм & ТВ

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Read more

[КАЈГАНА препорака] Што да гледате на Netflix во јули?

Read more

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Read more

Сцена

  • play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Читај повеќе

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Читај повеќе
  • play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Што да гледате на Netflix во јули?

Читај повеќе
  • play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Читај повеќе
  • play_arrow

Дуа Липа сака да сними дует со Мадона

Читај повеќе

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Читај повеќе