Долгите врски имаат и негативна страна, можат да ве кочат во животот

Притисокот дека мора да се биде во долга врска можеби има добри намери, но исто така ја потенцира пораката дека ако сте слободни пропуштате нешто.

Ако сте слободни и копнеете по посебна врска, треба да знаете дека и долгите врски имаат негативни страни за кои многумина не се свесни.

1. Станува досадно

Понекогаш може да ви стане досадно со партнерот, во сексуална смисла или во заедничкиот живот. Тоа може да трае неколку минути или часови, па дури и неколку месеци или години.

2. Може да ве кочи да напредувате во животот

Во долгите врски лесно може да настрада вашата независност и нагонот за остварување цели. И партнерот може така да се чувствува, како да стагнира во животот.

3. Повредени чувства

Ќе бидете разочарани, врските бараат ранливост и интимност. Во долгите врски ќе има прилики во кои ќе се соочите со вашите несигурности, стравови и душевни болки.

Заклучок: Без разлика дали сте самец или во врска, и двата статуси имаат свои позитивни и негативни страни. Секоја страна има свои предизвици и награди. Во сечиј живот ќе постои време кога некој ќе биде сам и време кога ќе биде во врска, пишува Your Tango.

Тагови
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

Љубов и секс

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more
Кога најмногу уживаме во сексот?

Кога најмногу уживаме во сексот?

Read more

Дали се плашите да излезете од врска во која не сте среќни?

Read more

Љубовен хороскоп од 4 до 10 декември

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Водителка покажа среден прст во живо

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со компири и пилешко

Читај повеќе

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Читај повеќе

Во кои хороскопски знаци се раѓаат најголемите манипулатори?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто жените се подобри во мултитаскинг?

Читај повеќе
15 идеи како сами да направите новогодишни украси

15 идеи како сами да направите новогодишни украси

Читај повеќе

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Читај повеќе

Најчестите грешки што ги правиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Читај повеќе