Долгите врски имаат и негативна страна, можат да ве кочат во животот

Притисокот дека мора да се биде во долга врска можеби има добри намери, но исто така ја потенцира пораката дека ако сте слободни пропуштате нешто.

Ако сте слободни и копнеете по посебна врска, треба да знаете дека и долгите врски имаат негативни страни за кои многумина не се свесни.

1. Станува досадно

Понекогаш може да ви стане досадно со партнерот, во сексуална смисла или во заедничкиот живот. Тоа може да трае неколку минути или часови, па дури и неколку месеци или години.

2. Може да ве кочи да напредувате во животот

Во долгите врски лесно може да настрада вашата независност и нагонот за остварување цели. И партнерот може така да се чувствува, како да стагнира во животот.

3. Повредени чувства

Ќе бидете разочарани, врските бараат ранливост и интимност. Во долгите врски ќе има прилики во кои ќе се соочите со вашите несигурности, стравови и душевни болки.

Заклучок: Без разлика дали сте самец или во врска, и двата статуси имаат свои позитивни и негативни страни. Секоја страна има свои предизвици и награди. Во сечиј живот ќе постои време кога некој ќе биде сам и време кога ќе биде во врска, пишува Your Tango.

Тагови
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more

Љубов и секс

Клиторисот има и друга функција, освен сексуална

Read more

Три причини зошто жените глумат оргазам

Read more

Какви мажи сакаат жените?

Read more

Кои се најсреќните датуми за свадба во 2023?

Read more
 

Магазин

  • filter

Туристи на нога: Најдобри европски градови за љубителите на пешачење

Читај повеќе

Хиперактивност: Причина, симптоми и како се третира овој проблем кај децата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да го намалите ризикот од канцер

Читај повеќе

Како треба да ја миете косата ако брзо се масти?

Читај повеќе

Идеја за ручек: Лосос на грчки начин

Читај повеќе

Жените подобро работат во потопли простории, мажите во поладни

Читај повеќе
  • play_arrow

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Читај повеќе

Клиторисот има и друга функција, освен сексуална

Читај повеќе

Кој ќе биде најсреќниот месец во 2023 година за секој знак од Зодијакот?

Читај повеќе