Доли Партон одби да биде поставен нејзин споменик

Американската пејачка Доли Партон одби да ѝ биде подигнат споменик, откако повеќе илјади луѓе го поддржале предлог-законот за поставување нејзина статуа во близина на зградата на Парламентот во сојузната држава Тенеси.

„Почестена сум со нивната намера, но побарав од пратениците да не го разгледуваат тој закон“, напиша Партон на социјалните мрежи.

Партон смета дека не е во ред таа да биде поставена „на пиедестал, имајќи го предвид тоа што се случува во светот“.

„Се надевам дека еден ден за неколку години или кога повеќе нема да бидам меѓу живите, доколку и тогаш сѐ уште мислите дека тоа го заслужувам, гордо ќе стојам на нашиот голем државен Капитол како благодарна граѓанка на Тенеси“, потенцира кантри пејачката и глумица, Доли Партон.

URL
реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Музика

Ибра и Михајловиќ запеаја на Санремо

Read more

Црквата реагира на „сатанистичката“ песна за Евровизија на Кипар

Read more

Ибра за дуетот со Михајловиќ на Санремо: Се надевам и тој не знае да пее

Read more

„Мој роден крај“ во изведба на јапонскиот Јонче Христовски

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Запознајте ги новите суперхероини на „Thunder Force“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ибра и Михајловиќ запеаја на Санремо

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри песни на принцези од Disney

Читај повеќе
  • play_arrow

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Читај повеќе

Толку убавина на едно место: Кои актери ќе ги видиме во „The Gray Man“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Црквата реагира на „сатанистичката“ песна за Евровизија на Кипар

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот психолошки трилер на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Читај повеќе