Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Сексот е уживање, но може да биде и стресен бидејќи зависи од тоа каде и со кого го практикувате. Доколку мислевте дека е сеедно дали ќе водите љубов дома или на јавно место, време е да откриете како ќе се промени вашето расположение во текот на сексуалниот однос.

Дома

Кога имате секс во вашиот дом живеете сами или со родителите. Доколку живеете со родителите можеби ќе се нервирате дали ќе ви влезат во соба, но исто така и ќе имате повеќе адреналин. Ќе бидете многу повозбудени кога треба да бидете тивки и брзи. Меѓутоа доколку вашите родители се во соседната соба ќе чувствувате дополнителен притисок, па нема да уживате како што треба.

Доколку живеете сами – немате никаков проблем и задоволството е загарантирано.

На јавно место

Факт е дека сексот на јавно место е вистинска авантура. Можеби сте во хотел, во парк, на плажа или во автомобил. Доколку имате авантуристички дух, водите љубов во автомобил без да се грижите дали некој ќе ве види.

Местото на коешто имате секс има голема улога и секое место е микс од возбуда, но и малку стрес.

реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Љубов и секс

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Read more

Мора ли да сте први: Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Сѐ за љубов? Не и овие пет работи

Read more

Магазин

Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?

Читај повеќе

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Читај повеќе

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Читај повеќе
  • filter

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Читај повеќе

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се крие под песокот на Сахара?

Читај повеќе
  • filter

Сè е во деталите: Идеи за уредување на мал стан

Читај повеќе