Донација Нектар/Фруктал производи за Инфективната клиника

Во оваа тешка ситуација во која се најде целата планета, компанијата Фруктал заедно со својот партнер во Македонија, компанијата „Кола“ одлучи да им помогне на пациентите на инфективните клиники во Скопје, Штип, Дебар и Куманово, на медицинскиот персонал, како и на најранливите категории на граѓани, граѓаните кои немаат дом, и да донираат повеќе од 14.000 од своите производи.

„Среќни сме што можеме да помогнеме на некој во оваа ситуација, ситуација тешка за сите нас, а посебно на оние, ширум целата држава, на кои во овој момент помошта им е најпотребна. Сметаме дека во ова време треба сите да дадеме максимум, да си помогнеме едни на други за да победиме заедно во оваа битка. Се надеваме дека и други компании кои се во можност ќе ни се придружат“ истакнаа од компанијата Фруктал.

Во оваа акција вклучен е и Црвениот Крст на град Скопје и град Штип кој помогна во доставата на овие производи до оние на кои сега им се најпотребни.

*Промотивен текст.

реклама

La Casa de Papel добива петта и шеста сезона

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

Read more

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more

Живот

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Read more

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Read more

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Read more

Магазин

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Читај повеќе

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Читај повеќе