Доналд Трамп како Роки Балбоа

Американскиот претседател Доналд Трамп на Instagram и на Twitter објави фотошопирана фотографија на која го додал сопственото лице на телото на Роки Балбоа.

Лидерот на најмоќната земја во светот покрај необичната фотографија на лик кој го толкува Силвестер Сталоне не оставил никаков коментар, а многумина се прашуваат дали можеби станува збор за хакирани профили.

Сепак, фотографијата е одговор на резултатите на медицинскиот преглед на кој е заклучено дека претседателот на САД по медицинските стандарди и официјално е полничок.

Изгледа дека Трамп и на оваа информација има оригинален одговор.

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

Чек дис аут

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Read more

Оргазам од 1.8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Read more

Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more

Магазин

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1.8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе

Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Читај повеќе