Доналд Трамп стана дедо по десетти пат

Вашингтон, 20 август 2019 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп стана дедо по десетти пат. Сопругата на неговот син Ерик – Лара роди девојче.

Бебето се вика Каролина Дороти Трамп. Тоа е второ дете на двојката. Нивниот син Ерик Лук ќе наполни две години во септември.

Трамп (73) има пет деца од три различни жени.

Ерик (35) е трето дете на Доналд Трамп. Тој е главен извршен директор заедно со брат му Доналд помладиот на главната компанија на нивниот татко.

Лара (36) е поранешен новинар и заедно со сопругот ја имаат фондацијата „Ерик Трамп“ која финансира во детски болници. 

реклама

Мурињо го одржа зборот: Се сликаше со македонскиот новинар

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Цицлест четврток

Read more

Живот

Брак, развод или унапредување: Овие хороскопски знаци есенва ги очекува голема животна промена

Read more

КМФ: Конкурсите будат сеќавање на времињата кога фотографијата беше „егзотична уметност“

Read more

Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Read more

Гастрономски мапи: По кои јадења е најпозната Македонија?

Read more

Магазин

Брак, развод или унапредување: Овие хороскопски знаци есенва ги очекува голема животна промена

Читај повеќе

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Читај повеќе

Од машки агол: Правила за незаборавен орален секс

Читај повеќе
  • play_arrow

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Читај повеќе
  • filter

КМФ: Конкурсите будат сеќавање на времињата кога фотографијата беше „егзотична уметност“

Читај повеќе

Што се случува во телото во првите шест часа по утринското кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто не можеме да се ослободиме од наслагите од долниот дел на стомакот?

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Колач со овошје

Читај повеќе