Дончиќ е ран фаворит за МВП на следната сезона

Сè уште е тешко да се предвиди кога точно ќе започне следната сезона во Националната кошаркарска асоцијација.

Засега, се чини дека новата кампања ќе започне околу средината на јануари, но сето тоа зависи од тоа каков ќе биде развојот на пандемијата COVID-19 во САД.

И покрај нејаснотиите, обложувалниците веќе ги подготвија коефициентите кој има најголеми шанси да ја освои наградата „Најкорисен играч“ следната година.

URL

На врвот на списокот на страниците за обложување е словенечкиот плејмејкер на Далас Маверикс Лука Дончиќ, втор е бранителот на наградата од последните две сезони Јанис Адетокумбо, а бр. 3 е Стеф Кари, кој се враќа од повреда.

URL

1. Лука Дончиќ – 5,00 коефициент (Далас Маверикс)

2. Јанис Адетокумбо – 5,50 (Милвоки Бакс)

3. Стеф Кари – 6,00 (Голден Стејт Вориорс)

4. Леброн Џејмс – 7,00 (Лос Анџелес Лејкерс)

5. Ентони Дејвис – 7.00 (Лос Анџелес Лејкерс)

6. Џејмс Харден – 8.00 (Хјустон ракетс)

7. Каваи Ленард – 9.00 часот (Лос Анџелес Клиперс)

8. Кевин Дурент – 10.00 часот (Бруклин Нетс)

9. Демиен Лилард – 16.0 (Портланд Трејлблејзерс)

10. Џејсон Тејтум – 26.0 (Бостон Селтикс).

Тагови
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more

Кошарка

Дејвис потпиша петгодишен договор со Лејкерс

Read more

Леброн останува во Лејкерс до крај на сезоната 2022/23

Read more

Прекинати квалификациите на кошаркарите

Read more

Кошаркарите не играат против Италија, има позитивни

Read more

Спорт

Сејдини: За карти за ЕУРО 2020 ФФМ ќе им даде предност на медицинските лица

Читај повеќе

Наполи официјално го преименува стадинот во чест на Марадона

Читај повеќе

Додека Пандев и соиграчите се мачеа, резервите си играа на смартфоните

Читај повеќе

Заврши авантурата на Патрик Виера во Ница

Читај повеќе
  • play_arrow

Грожан: Умирав среде пламенот, но ќе возам на последното ГП

Читај повеќе

Левандовски за откажувањето на Златна топка: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

Читај повеќе

Данците се откажаа, двата квалификациски турнира ќе бидат во Скопје

Читај повеќе

Мурињо објасни зошто Тотенхем се мачи

Читај повеќе

Меси ќе потпише за ПСЖ, тврди француски новинар

Читај повеќе