Дончиќ казнет со 35.000 долари поради гест кон судиите

Најдобриот кошаркар на Далас Маверикс, Лука Дончиќ е казнет со 35.000 долари во поразот од Голден Стејт со 125:127 пред два дена на домашен терен.

Во финишот на мечот, Словенецот по еден обид за да постигне поени имаше контакт со Дрејмонд Грин, но судиите не забележаа прекршок. После тоа Дончиќ на судиите им покажа гест кој симболизира пари, алудирајќи дека се потплатени.

Дваесет и четиригодишниот играч оваа сезона има просек од 32,9 поени, 8,6 скока и 8,2 асистенции за 36,4 минути.

Далас е на 11. место во поредокот на Источната конференција со 36 победи и 38 порази.

Тагови
реклама

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Кошарка

Скоти Пипен: Мајкл Џордан беше ужасен играч

Read more

Везенков оди во НБА, ќе го засили Сакраменто

Read more

Бостон го победи Мајами и се доближи до пресврт досега невиден во историјата на НБА

Read more

Тејтум не дозволи елиминација: Бостон го победи Мајами и намали на 3-1

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Читај повеќе

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Читај повеќе

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Читај повеќе
  • play_arrow

Жиру за победа на Милан во Торино и пласман во ЛШ

Читај повеќе

Пред Роналдо беше лидер: Ал Наср остана без титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Читај повеќе

Џака преку социјалните мрежи се збогуваше со фановите на Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Мбапе ѝ го раскрвари носот на девојка на трибините

Читај повеќе

Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Читај повеќе