НБА 2019/20

Дончиќ постави рекорд за неверојатен трипл-дабл

Нова маестрална партија на младиот Словенец кој го предводеше Далас до победа на продолженија и притоа постави нов рекорд.

Лука Дончиќ синоќа запиша 34 поени, 20 скокови и 12 асистенции со што стана најмладиот играч во историјата на НБА кој постигнал трипл-дабл со најмалку 30 поени и 20 скокови.

Пред него на само 10 други играчи им успеал ваков подвиг.

Remote video URL

Резултати:
Милвоки Бакс - Бруклин Нетс 116:119
Сакраменто Кингс - Далас Маверикс 110:114 прод.
Лос Анџелес Клиперс - Феникс Санс 115:117
Индијана Пејсерс - Орландо Меџик 120:109
Мајами Хит - Бостон Селтикс 112:106
Портланд Треил Блејзерс - Хјустон Рокитс 110:102

реклама

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Кошарка

Лејкерс е шампион на Западот и обезбеди финале

Read more

Бостон намали на 2-3 против Мајами

Read more

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Read more

Некогаш играше со Леброн Џејмс, а сега проси низ улиците на Далас

Read more

Спорт

Конте: Очајни бевме во одбрана, не може така

Читај повеќе
  • filter

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас со златен гол ја врати надежта

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс е шампион на Западот и обезбеди финале

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Интер со фуриозен финиш во голеада ја победи Фиорентина

Читај повеќе

Вардар и Пелистер ги дознаа противниците во СЕХА лигата

Читај повеќе

Голманот на Пандев позитивен на корона

Читај повеќе

Вердаско отпадна од Ролан Гарос, позитивен е на COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Тампа дојде на чекор до титулата во НХЛ

Читај повеќе