Џони Деп го доби судскиот спор, Амбер Херд прогласена за виновна

Судењето меѓу Амбер Херд и Џони Деп доби епилог. Славниот актер го доби судскиот спор за клевета против бившата сопруга Амбер Херд и ќе добие оштета од 15 милиони долари.

Поротата утврди дека Амбер Херд е виновна за клевета во статија објавена во Washington Post во 2018 година. Џони Деп ќе добие отштета од 10 милиони долари и 5 милиони долари надомест.

Поротата, чиј идентитет не беше откриен една година, била сочинета од пет мажи и две жени на возраст од 20 до 60 години.

Џони Деп не беше присутен во моментот на читањето на пресудата бидејќи минатата недела отпатува во Обединетото Кралство за да настапи на концерт.

По пресудата, Амбер Херд објави изјава на Instagram:

„Невозможно е да го објаснам разочарувањето кое го чувствувам денес. Скршена сум што толку многу докази не беа доволни за да се спротивстават на неразмерната моќ и влијанието на мојот поранешен сопруг. Тоа е назадување. Го враќа часовникот наназад во време кога жената која прозборувала била јавно засрамувана и понижувана. Тоа ја отфрла идејата дека насилството над жените треба да се сфати сериозно“, порача актерката.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Amber Heard (@amberheard)

Поротата исто така утврди дека и Џони Деп ја клеветел Херд, таа доби два милиони долари како компензација, но не доби казнен надомест.

Remote video URL
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more

Филм & ТВ

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Netflix „експлодира“

Read more

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Netflix „експлодира“

Читај повеќе

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе