Џони Деп му предлагал на пријател „гнасни идеи“ за бившата Херд

Судењето меѓу Џони Деп и Амбер Херд продолжува, а секој ден судењето зазема сè полоши димензии.

По последните случувања кога Деп опиша еден од инцидентите со поранешната сопруга кога останал без дел од прст, но и признанието на Амбер дека физички го нападнала актерот, на суд се појави уште еден доказ.

Remote video URL

Станува збор за шокантни СМС пораки кои Деп му ги испратил на својот пријател, актерот Пол Бетани, каде меѓу другото предлага да ја удават и запалат Херд.

Адвокатот на Херд, Бен Ротенборн, му го спомна Бетани на Деп, прашувајќи го дали е тој „добриот пријател со кој се дрогирале“. Актерот одговори дека тоа е „чудно прашање“, но ги потврди овие наводи.

Remote video URL

Ротенборн потоа ги прочита пораките што Деп му ги праќал на Бетани додека сè уште бил во врска со актерката.

„Ајде да ја запалиме Амбер“, гласи една порака, а потоа се редат вознемирувачките содржини. „Ајде да ја удавиме пред да ја запалиме“, гласи содржината на друга.

Гнасните пораки се редат, а во една Деп напишал: „Потоа ќе го изедам нејзиниот изгорен труп за да се уверам дека е мртва“.

Деп, кој му се извини на судот за несоодветните зборови од пораките, потврди дека нивната содржина е вистинита и дека биле испратени пред парот да се венча, а извор близок до него тврди дека актерот всушност цитирал фраза од „Monthy Python“.

Во некои од другите пораки Деп признал дека психички „паднал“, дека бил насилен и дека пиел алкохол и пиел апчиња.

Судот прочита и пораки испратени на 17 јануари 2013 година, каде Деп ја нарекува Амбер „идиотска крава“, а потоа во 2015 година ја нарекол „валкана кучка“ во порака испратена до сестра ѝ.

реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Филм & ТВ

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе