Џони Деп на суд се бори против клевета - не ја тепал бившата

Холивудскиот актер Џони Деп денеска почнува судска парница против британскиот таблоид The Sun на која се очекува да бидат откриени многу детали од неговиот приватен живот.

Ѕвездата од филмскиот серијал „Pirates of the Caribbean“ ги тужи The Sun и неговиот главен извршен уредник Ден Вотон за клевета во текст објавен во 2018 година. Во текстот стои дека Деп ја претепал поранешната сопруга Амбер Херд.

Предметот ќе го води Високиот суд во Лондон и се очекува парницата да трае три недели и да вклучи изјави од актерот и неговата поранешна сопруга.

Деп и Херд се запознаа во 2011 година на снимањето на филмот „The Rum Diary“ и се венчаа во февруари, 2015 година. Актерката поднесе барање за развод само 15 месеци подоцна и побара од судот да му изрече на Деп забрана за доближување. Херд го обвини Деп за физичко малтретирање, што актерот веднаш го негираше.

Се разведоа во 2017 година и тогаш беше укината мерката за забрана за доближување, а Деп се согласи да ѝ исплати на Херд 7 милиони долари.

The Sun минатата недела побара од судот отфрлање на тужбата за клевета, но барањето беше одбиено.

Remote video URL
Тагови
реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Читај повеќе

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Star Trek: Discovery“ продолжува наесен

Читај повеќе

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлер за воениот филм „The Resistance Fighter“

Читај повеќе
  • play_arrow

Документарци кои совршено го отсликуваат светот во кој живееме

Читај повеќе