Џони Деп пред судот: Никогаш во животот не сум удрил жена

Холивудскиот актер Џони Деп вчера сведочеше пред судот во Вирџинија во случајот за клевета против неговата поранешна сопруга Амбер Херд, која го обвини за семејно насилство.

Во своето тричасовно сведочење, кое ќе продолжи денеска, ѕвездата зборуваше за обвинувањата од Херд и својата историја на злоупотреба на дрога.

„Мојата цел е вистината“, рече Деп на почетокот на своето сведочење.

Тој ја тужи поранешната сопруга Херд за 50 милиони долари поради текстот објавен во The Washington Post од 2018 година во кој таа пишуваше за нејзиното искуство со семејно насилство. Деп не се споменува по име во овој текст, но претходните настани укажаа за кого станува збор.

Деп тврди дека текстот на Херд довел до финансиски загуби за него, вклучително и исклучување од идните филмови „Пиратите од Карибите“ откако тој ја водеше франшизата 15 години.

„Еден ден си Пепелашка, така да се каже, а потоа за секунда си Квазимодо“, рече Деп за тоа како неговата кариера се сврте наопаку откако беше обвинет за злоупотреба.

„Јас не го заслужив тоа, ниту моите деца, ниту луѓето кои веруваа во мене сите овие години“, рече Деп.

Во своето сведочење Деп призна дека тој и Херд се карале за време на врската, но рече: „Никогаш не сум дошол до точка да ја удрам госпоѓа Херд на кој било начин, ниту пак сум удрил некоја жена во животот“.

Тој исто така го опиша турбулентниот однос на неговите родители и вербалното и физичкото малтретирање што тој и неговите браќа и сестри го доживеале од нивната мајка. Тој изјави дека неговото прво искуство со земање контролирани супстанции се случило кога имал приближно 11 години и дека ги земал таблетите на мајка му на рецепт „за да избега од хаотичната природа на нивниот живот“.

Судењето започна минатата недела, а ова е прва можност за Деп да проговори за случајот во целост и јавно.

Remote video URL
реклама

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Филм & ТВ

Бред Пит негира дека ги тепал Џоли и децата: Тоа е лага

Read more

Николас Кејџ не бил платен за филмот што му донесе Оскар

Read more

Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Дикаприо ги одбиваше

Read more

Продуцентите открија каков треба да биде следниот Џејмс Бонд

Read more
 

Сцена

Бред Пит негира дека ги тепал Џоли и децата: Тоа е лага

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ не бил платен за филмот што му донесе Оскар

Читај повеќе
  • filter

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Читај повеќе

Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Дикаприо ги одбиваше

Читај повеќе

Продуцентите открија каков треба да биде следниот Џејмс Бонд

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 морничави и необични факти за The Addams Family

Читај повеќе
  • play_arrow

Бруталната Netflix серија за канибалот од Милвоки ги руши сите рекорди на гледаност

Читај повеќе

Канје Вест: Black Lives Matter е измама

Читај повеќе

Анџелина Џоли го обвини Бред Пит: Психички и физички ме малтретираше мене и децата 

Читај повеќе