Дополнителни опции за корисниците на новата Magenta 1

  • Повеќе мобилен интернет, интернет во роаминг, СМС пакет или опција Video без надомест
  • Избор секој месец преку апликацијата Telekom MK

Новата Magenta 1, која нуди флексибилност во изборот и комбинирањето на услугите, отсега е збогатена со промотивни дополнителни опции, кои корисниците можат да ги активираат по нивен избор и без надомест. 

Во зависност од тарифниот модел на мобилните линии, може да се избере повеќе мобилен интернет, интернет во роаминг, СМС пакет или опција Video. Изборот на опциите се прави единствено преку мобилната апликација Telekom MK со која лесно и онлајн може да се управува со сите услуги.

Корисниците може да изберат една од опциите на секои триесет дена, а по истекот можат да ја активираат истата или друга опција по избор.

Magenta 1 нуди повеќе и овозможува побогато дигитално искуство, флексибилност и уникатност во изборот на расположливите опции, презентирани на интерактивната веб-страница на Македонски Телеком.

*Промотивен текст.

реклама

СЗО предупредува: Не се опуштајте, втор пик во првиот бран може да се случи во секое време

Read more

Турски боксер си ја уби девојката на Бајрам бидејќи сакала да го напушти

Read more

Две брачни двојки физички се пресметале за време на полициски час

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Живот

Турски боксер си ја уби девојката на Бајрам бидејќи сакала да го напушти

Read more

Ден на младоста: Празник, штафета и слет

Read more

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Read more

Филипче: Срцето на една сакана мајка и сопруга сега чука тука во градите на Иван и тој го почнува неговиот втор живот

Read more

Магазин

Шест намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Читај повеќе
  • play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Читај повеќе

Експертите се против заштитни маски за деца под две години

Читај повеќе

СЗО ги прекина тестирањата на хидрохлорокин како можна терапија за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум знаци во почетокот на врската кои не треба да ги игнорирате

Читај повеќе

Побрзо се слабее ако секогаш вежбате во исто време

Читај повеќе
  • play_arrow

Малку поразлични рецепти со тестенини

Читај повеќе

Турски боксер си ја уби девојката на Бајрам бидејќи сакала да го напушти

Читај повеќе
  • play_arrow

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Читај повеќе