Џорџ Клуни и Џулија Робертс во романтичната комедија „Ticket to Paradise“

Џорџ Клуни и Џулија Робертс ќе глумат во филмот „Ticket to Paradise“ – романтична комедија која ќе ја режира Oл Паркер за Universal Pictures и Working Title.

Во филмот ќе глумат разведен пар кој патува на Бали со цел да ја спречат нивната ќерка да не ја повтори истата грешка којашто ја направиле тие пред 25 години.

Филмската двојка глумеa во „Ocean’s Eleven“ и „Ocean’s Twelve“, „Confessions of a Dangerous Mind“ и во „Моney Monster“.

Стриминг сервисите пројавија огромен интерес откако Working Title го најави овој проект, но сепак јасно беше дека овој проект ќе го добие Universal. Филмот ќе се прикажува во киносалите.

реклама

Ѕирнете во луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Шпанија

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

ЕМА истражува нова нуспојава од вакцината на AstraZeneca

Read more

Убавица на денот: Луција Јаворчекова

Read more

Филм & ТВ

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Read more

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Read more

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Read more

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Читај повеќе

Топ 10 најсмешни романтични комедии на сите времиња

Читај повеќе

Тимот на Џенифер Анистон демантира дека актерката ќе посвои дете

Читај повеќе

Ченинг Тејтум објави секси селфи и го „запали“ Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Многу ѕвезди, уште повеќе акција во трилерот „Hitman’s Wife’s Bodyguard“

Читај повеќе