Досетлив билборд чат

Интересна билборд комуникација меѓу телекомуникациските оператори во земјава, денеска го привлече вниманието на случајните минувачи во центарот на Скопје.

На билбордите на кои е испишано „Како си“, новиот мобилен оператор МТЕЛ со одговор  "Супер сум. Фала!"

Досетливиот билборд разговор беше повод и објави и на социјалните мрежи.

Нека цвета креативноста!

реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more

Промо

Ист Гејт новогодишен базар под ѕвездите од 16-ти до 31-ви декември

Read more

Светско со Дарко Панчев и Златен Даб

Read more

Гледај Светско и грицкај здраво

Read more

Досетлив билборд чат

Read more
 

Ново

Зошто големите компании бегаат од Европа во САД?

Читај повеќе

Oд утре леб и за 32 денара, поевтини млечни производи по Нова година

Читај повеќе

Повремени врнежи од дожд, а на планините од снег

Читај повеќе

Сенегал го победи Еквадор и се пласира во плејофот

Читај повеќе

Малолетничка од Аеродром со нож ја нападнала мајка си

Читај повеќе

ОН: Подготвена е првата пратка со руско ѓубриво за Африка

Читај повеќе

Кое е најдоброто време за вежбање, ако сакате да слабеете?

Читај повеќе

Пет знаци дека сте ја пронашле сродната душа

Читај повеќе

Мбапе главен кандидат за Златна топка во изборот на Goal

Читај повеќе