Драма во Лондон: Разбојници со нож го нападнаа Месут Озил

Фудбалерот на Арсенал, Месут Озил вчера бил нападнат од две маскирани лица вооружени со ножеви. Тие се обиделе да го ограбат фудбалерот, но за среќа тука бил Сеад Колашинац кој го одбранил од крадците.

Фудбалерот бил нападнат од разбојници на мотори кои се обиделе да го заплашат со ножеви. Целиот настан е снимен од безбедносните камери, а спасоносна е реакцијата на неговиот тимски соиграч Сеад Колашинац кој застанал во одбрана на Озил и успеал да ги избрка напаѓачите.

Додека Озил се возел со автомобилот низ Лондон, крадците го следеле. Кога застанал со автомобилот тие се обиделе да го заплашат со ножеви и да го одземат неговиот црн Mercedes G класа. Во тој момент Колашинац излегол од автомобилот и со голи раце се пресметал со вооружените напаѓачи.

Од друга страна, Озил побегнал во блискиот турски ресторан каде вработените го препознале и се обиделе да му помогнат. Потоа и тие потрчале по напаѓачите.

Полицијата соопшти дека двајца маскирани напаѓачи на мотор се обиделе да го ограбат фудбалерот, но за среќа тој останал неповреден.

реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Каква е состојбата со COVID-19 на Балканот?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Фудбал

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Read more

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Read more

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Read more

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Read more

Спорт

АТП со важна промена во системот за рангирање

Читај повеќе

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Читај повеќе

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Читај повеќе

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Читај повеќе
  • play_arrow

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Читај повеќе

Хамилтон не барал од пилотите да клекнат

Читај повеќе
  • play_arrow

На 4 кола до крајот Зенит ја одбрани титулата

Читај повеќе
  • play_arrow

Пандев со 93. гол во Серија А, Наполи ја доби Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса им се врати на победите, рекорди за Меси и Фати

Читај повеќе