ПРЕМИЕР ЛИГА 2022/23

Дресовите на премиерлигашите: Лестер најлош, Вест Хем најубав

Нова сезона - нови дресови. Сите 20 клубови од Премиер лигата се подновија надевајќи се и на добра заработка од продажбата на новите дресови. Но, не сите направија убав дизајн.

Goal ги рангираше домашните и гостинските дресови на сите 20 учесници во штотуку започнатата сезона 2022/2023 од Премиер лигата. Според нив, најлоши дресови има Лестер, а најубави Вест Хем. Goal ги оценуваше дресовите со оценки од 0 до 10 (десетка за најубав, нула за најгрд), а рангирањето го направи со комбинација на оценките на домашниот и гостинскиот дрес.

Единствен кој доби максимална оценка за својот домашен дрес е Брентфорд, но не е на врвот поради вкупната оценка, која, пак, ја доби поради лошо оценетиот гостински дрес.

20. Лестер Сити

Домашен: 6/10
Гостински: 0/10
Вкупно: /

19. Саутемптон

Домашен: 3/10
Гостински: 2/10
Вкупно: 5/20

18. Њукасл

Домашен: 6/10
Гостински: 1/10
Вкупно: 7/20

17. Евертон

Домашен: 4/10
Гостински: 3/10
Вкупно: 7/20

16. Вулверхемптон Вондерерс

Домашен: 5/10
Гостински: 4/10
Вкупно: 9/20

15. Ливерпул

Домашен: 6/10
Гостински: 4/10
Вкупно: 10/20

14. Борнмут

Домашен: 7/10
Гостински: 3/10
Вкупно: 10/20

13. Тотенхем Хотспар

Домашен: 8/10
Гостински: 3/10
Вкупно: 11/20

12. Кристал Палас

Домашен: 5/10
Гостински: 6/10
Вкупно: 11/20

11. Фулам

Домашен: 8/10
Гостински: 4/10
Вкупно: 12/20

10. Челси

Домашен: 7/10
Гостински: 5/10
Вкупно: 12/20

9. Брајтон & Хоув Албион

Домашен: 5/10
Гостински: 7/10
Вкупно: 12/20

8. Астон Вила

Домашен: 5/10
Гостински: 8/10
Вкупно: 13/20

7. Нотингем Форест

Домашен: 8/10
Гостински: 6/10
Вкупно: 14/20

6. Манчестер Сити

Домашен: 8/10
Гостински: 7/10
Вкупно: 15/20

5. Брентфорд

Домашен: 10/10
Гостински: 5/10
Вкупно: 15/20

4. Лидс Јунајтед

Домашен: 8/10
Гостински: 8/10
Вкупно: 16/20

3. Манчестер Јунајтед

Домашен: 8/10
Гостински: 8/10
Вкупно: 16/20

2. Арсенал

Домашен: 9/10
Гостински: 8/10
Вкупно: 17/20

1. Вест Хем Јунајтед

Домашен: 9/10
Гостински: 9/10
Вкупно: 18/20

реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Фудбал

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Read more

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Read more

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Read more

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Read more
 

Спорт

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Читај повеќе

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Читај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејзбол навивач се фрли преку ограда обидувајќи се да фати историски хоум-ран

Читај повеќе

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Читај повеќе

Бразилскиот тренер-силувач осуден на 109 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Милан направи премногу грешки против Челси

Читај повеќе

Јокиќ се повреди пред стартот на сезоната

Читај повеќе

Се степаа играчи на Голден Стејт Вориорс, ќе летаат и казни

Читај повеќе